На День народження парку відбулася ще одна подія – саме в суботу, 10 червня у Вінницькому пейнтбольному клубі вперше провели змагання за кубок «Спарта».
Започаткував його Андрій Філінов, який і сам брав участь у змаганнях, передає Vlasno.info.

— Це надзвичайна, знакова подія для Вінниці та і для всієї України, оскільки 16 команд з пейнтболу це досить багато. Ми проводимо перші змагання, сподіваємося, нам все вдастья і все у нас буде добре, — наголошує Андрій Філінов.

Вінницькі змагання стали проміжними між кубками України, але це не завадило зібрати організаторам 16 команд зі всієї України: Spartans (Вінниця), Spartans 2 (Вінниця), Warriors (Чернівці), Warriors 2 (Чернівці), Степові Орли (Кіровоград (Кропивницький)), Отаман (Рівне), FENIX (Одеса), SNAP (Київ), Spartans 3 (Вінниця), skGRAD ( Житомир), Скорпіони (Вінниця), IRON BALLS (Одеса), Скорпіони 2(Вінниця), Піранії (Миколаїв), BNB (Львів), Спринт (Рівне).

Цікавим є те, що на рівні могли змагатись як гравці з досвідом, так і новачки у цій справі, при чому, що нагороджували призерів теж у двох окремих категоріях.

— Турнір чудовий тим, що він створений для новачків і «Спарта» молодці в цьому плані, що пропагують пейнтбол, нові люди у пейнтболі це завжди добре. Ми приїхали сюди, щоб допомогти новачкам порадою та підтримати «Спарту», — розповідає «граючий» тренер та перший Віце-президент федерації пейнтболу України Сергій Дмитрук.

Спеціалісти зауважують, що ця гра — задоволення не з дешевих, у неї грають ті, хто уже знайшов себе в житті та має прибуткову роботу, тому найчастіше це люди від 25 років. Окрім того, щоб досягнути професійного рівня потрібно три роки клопітких щоденних тренувань, адже один невірний крок і все — вас «убито».

Окрім того, пейнтбол ще і небезпечний — часто на тілі гравців залишаються синці після пострілів, особливо якщо він зроблений із близької відстані, а інколи маленькі кульки з фарбою залишають на тілі гравців справжні бойові шрами. Саме тому екіпірування пейнтболістів досить дороговартісне.

Всі команди розподілили на чотири підгрупи по чотири команди. У кожні команді по троє осіб. Тайм тривав або 8 хвилин, або ж грали до 3-х очок. Команди грали «по колу» після чого сумувалася кількість набраних очок за всі «протистояння», так судді визначали хто піде далі, а кому доведеться їхати додому із програшем. Про правила гри розповів учасник «Спартанців» Павло Дубленич.

— Приїхав підтримати наших «Спартанців», можливо мій досвід участі у змаганнях стане їм у пригоді, оскільки займаюся пейнтболом уже 10 років. Тішить те, що ця гра все ж розвивається в Україні, потихенько відроджується після затишшя, — розповідає пан Павло.

Змагання тривали понад дев’ять годин за цей час було багато поразок і перемог. Ті, хто були налаштовані на перемогу часто «вилітали», а новачки досягали висот. Сварки із суддями, конфлікти та непорозуміння самих гравців на полі одразу забувались як тільки команди сходили з поля. Воїни на полі бою, але друзі поза ним — ось такі насправді чоловіки, які грають у пейнтбол.

Організатори забезпечили комфортні умови перебування для усіх, хто приїхав здалеку. Кава, місця відпочинку та смачний обід, яким частували «воїнів» безкоштовно. Щоправда, перед грою кожна команда мала сплатити внесок у сумі 500 грн.

У фіналі за перше та друге місце боролися такі двійки: Д2: Піранії із Миколаєва та FENIX із Одеси, а також Д3: Spartans 2 із Вінниці та чернівецька команда Warriors. В результаті запеклого протистояння «золото» у фіналі Д2 здобула одеська команда FENIX, чим приємно здивувала усіх присутніх, оскільки вони новачки у цих змаганнях.

— Дякуємо організаторам за таку круту організацію змагань, майданчик просто супер, отримали тільки купу позитивних емоцій від гри, все круто, все супер, дякуємо суддям за справедливість і за те, що на поле можна було виходити спокійно і з задоволенням, бо знали, що не засудять, — ділиться емоціями капітан команди-переможця.

У фіналі Д3 першість отримали теж новачки із Чернівців Warriors. Вони подякували організаторам та попросили вибачення у суддів за те, що інколи «підстрілювали» їх.

Команда Spartans, за яку виступав організатор змагань Андрій Філінов у фіналі Д2 виборола почесне третє місце.
— Зате одразу видно, що змагання чесні і ми не підсуджуємо. Ми зайняли своє заслужене третє місце, – жартома зауважив пан Андрій.

Загалом учасники змагань із задоволенням ділилися емоціями та особливо їм подобається фотографуватися:
— А чому ви його фотографуєте, а не мане, він що, симпатичніший, — такі зауваження часто робили 30-річні чоловіки, які під час гри дійсно можуть відчути себе трішки дітьми.

— Все круто, все класно, емоції зашкалюють, поле супер, гра супер, круті організатори. Тішить те, що багато нових команд, – ці слова ми об’єднали із усіх коментарів, які давали гравці одразу після того, як зійшли з поля після «битви».

Після нагородження всі команди традиційно сфотографувалися на полі із заслуженими кубками та прапорами команд. Тут вони уже були більше схожі на давніх друзів чи, навіть, сім’ю більше, аніж на суперників, які ще кілька годин до того намагалися «убити» один одного.

Фото Ольги Бунич
Джерело: vlasno.info